İngiltere Vizesi

Taxonomy Chain Menu: select right pair of post type and its taxonomy!

İngiltere Vizesi

Vize Rejimi
Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. İngiltere üzerinden diğer ülkelere aktarmalı seyahat edecek vatandaşlarımız transit vizeye tabidir. Bununla birlikte, vatandaşlarımızın, gidilecek ülkeye (onward flight) 24 saat içinde uçmaları ve gerekli vizelerinin/belgelerinin olması şartının yanı sıra belirli koşulları sağlamaları halinde, transit vizeden muaf olacakları (transit without visa concession) Londra Başkonsolosluğumuz tarafından bildirilmektedir. Ayrıntılı bilgi için http://www.mfa.gov.tr/ingiltere-uzerinden-diger-ulkelere-aktarmali-seyahat-edecek-vatandaslarimiza-yonelik-duyuru_-13-mart-2014.tr.mfa adresine bakınız.

Pasaport Geçerlilik Süresi
6 Ay

Vize İşlem Süreci
İngiltere vizesi ortalama 21 iş gününde çıkar. Ek evrak istemesi gibi özel durumlar olması halinde İngiltere vizesi için işlem süresi uzayabilir.

Para Birimi
Sterlin (£)

Telefon Kodu
+ 44

Konuşulan Diller
İngilizce

Vize Ücreti
Güncel vize ücretleri için lütfen bizimle iletişme geçiniz.

NOT
Türkiye’nin her ilinden pasaportlara Tripvize İngiltere vizesi alabilmektedir.
Acentamız Tripvize İngiltere vizesi almakta tam yetkili acentadır.
İngiltere Vizesi – İngiltere Vize Başvurusu – İngiltere Vize Ücreti – İngiltere Konsolosluğu – İngiltere Vize İşlemleri Hakkında daha detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Fahri Başkonsolosluğu İstanbul Adres
Kamer Hatun, Meşrutiyet Cd. No:34, 34435 TepeBaşı / Beyoğlu

İngiltere Büyükelçiliği Ankara Adres
Çankaya, Şht. Ersan Cd. 46/A, 06680 Çankaya/Ankara

WhatsApp