Seyahat Sigortası

Taxonomy Chain Menu: select right pair of post type and its taxonomy!

Sigortasını Tripvizeden kolayca yaptırın, seyahat hazırlıklarınızda keyfinize bakın.

Yurt dışı seyahatleriniz için yaptığınız vize başvurusu sırasında pek çok konsolosluğun zorunlu olarak istediği Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası seyahatiniz boyunca yaşayabileceğiniz acil sağlık harcamalarınızı teminat altına alır, asistans hizmetleriyle de hayatınızı kolaylaştırır. Opsiyonlu olarak sunulan asistans hizmetlerinin kapsama dahil edilmesi durumunda bagaj kaybı, hukuki yardım, nakit avans gibi destek hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

Seyahat Sağlık Sigortası, yurtiçi ya da yurtdışı seyahatleriniz sırasında meydana gelebilecek sağlık risklerine karşı sizi koruyan bir sigortadır.

Seyahat Sağlık Sigortasının Coğrafi Kapsamı nedir?
Seyahat yapılacak ülkeye göre bölge seçimi yapılmalıdır. Bu poliçenin teminatları, Türkiye’de ikamet eden Sigortalı’ların, ayrı ayrı belirtilen bölgelerdeki ülkelere seyahatlerinde geçerlidir.

Schengen Ülkeleri ve Tüm Dünya (ABD, Kanada ve Japonya Hariç)
Schengen Ülkeleri ve Tüm Dünya (ABD, Kanada ve Japonya Dahil)

Seyahat Sağlık Sigortasının Teminat Bedeli Nedir?
Ana Teminatlar için talep edilen limit ABD, Kanada ve Japonya için 50,000 USD, diğer ülkeler için 30,000 EUR dur.

Ana Teminatlar:
Acil durumlarda ayakta veya hastane yatarak tedavi harcamaları
Sigortalının tıbbi nedenlerle nakli
Cenazenin yurda nakli
Sigortalının vefat ettiği yerde defin için yapılan harcamalar

Ek Teminatlar:
Seyahatin İptali / Yarıda Kesilmesi
Bagaj Gecikmesi / 12 saat sonrası
Pasaport Kaybı
Bagaj Kaybı (Havayolu için geçerli)
Amatör kayak sporu için

Seyahat Sağlık Sigortası ne kadar süre ile yapılabilir ve teminat ne kadar sürer?
Araç ve Kaza Başına Maddi Hasar Teminatı: Bu teminat, karşı tarafa verdiğiniz maddi zararları teminat altına almaktadır. Kusurlu olduğunuz bir kazada birden çok araç zarar gördüyse olay başı teminatı devreye girmektedir.

Kişi ve Kaza Başına Sağlık Giderleri Teminatı: Bu teminat karşı tarafa verdiğiniz bedeni zararları teminat altına almaktadır. Burada araçtaki kişi sayısı esas alındığından araç tipine göre teminatlar değişmektedir.

Kişi ve Kaza Başına Sakatlanma ve Ölüm Teminatı: Kaza sonucu bir kimsenin ölümüne yol açmanız halinde; ölenin defin masraflarıyla ölen kişinin geride kalanlarına manevi tazminat teminatı vermektedir. Sakatlanma teminatıysa, karşı tarafın kaza sonucu kısmen veya tamamen çalışamaz hale gelmesi sonucu meydana gelen zararları kapsamaktadır.

Seyahat Sağlık Sigortası ne kadar süre ile yapılabilir ve teminat ne kadar sürer?
Sigorta teminatları, primin tamamının peşin olarak ödenmesi ile başlar.
En az bir günlük, en çok 1 yıllık olmak üzere farklı gün ve sürelerde poliçe düzenlenebilir. Poliçe primi bu süre doğrultusunda değişkenlik gösterir.

Seyahat Sigortası, yurtdışı seyahatleri öncesi Schengen vizesi başvurusu sırasında birçok konsolosluk tarafından zorunlu olarak istendiği için “Yurt Dışı Seyahat Sigortası” ve “Vize Sigortası” olarak da bilinmektedir. Hastalık, acil sağlık problemleri, seyahatinizin iptali veya bagaj kaybı gibi durumlarda tedirgin olmamanız için oluşturulan seyahat sağlık sigortası; seyahatiniz boyunca sizi güvence altına alır.

WhatsApp